Category: HABERLER

Sporcumuz Hazal Demir Milli Takım Havuzuna Seçildi

21-28 Ocak tarihlerinde Belek/Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasına Çanakkale Satranç Kulübü 8 sporcuyla katıldı.

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası Kafilemiz

10 Yaş Kızlar kategorisinde yer alan Hazal Demir onikinci olarak Milli Takım Havuzuna seçilme hakkı kazandı.

Turnuvada yer alan sporcularımız:

Nilay Beren MORAN (7 Yaş Kızlar)
Barış ÇİÇEK (8 Yaş Genel)
Meryem DEMİR (8 Yaş Kızlar)
Can Ateş ESEN (9 Yaş Genel)
Hazal DEMİR (10 Yaş Kızlar)
Metehan YILDIZ (11 Yaş Genel)
Beril ÖZDEMİR (13 Yaş Kızlar)
Emir ÖZDEMİR (13 Yaş Genel)

Sezon Başlıyor

ÇASEM Satranç ve Sanat Kursları 19 Eylül’de başlıyor. Grup dersleri ve özel dersler için linkteki online kayıt formunu doldurduğunuzda, eğitmenlerimizce bilgilendirme ve planlama için size dönüş yapılacaktır.

ÇASEM ONLİNE ÖNKAYIT FORMU

SATRANÇ EĞİTİMLERİ:

Yaş ve bilgi seviyelerine göre belirlenen Başlangıç, Gelişim ve Kulüp grupları,

Teorik dersler, yüzyüze ve online antrenman turnuvaları ile taktik çalışmalar,

Okul sporları, İl turnuvaları, bölgesel ve ulusal turnuvalara hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

GÖRSEL SANATLAR EĞİTİMLERİ:

Çocuklara yönelik farklı tekniklerle geçmişten günümüze sanatı öğreten sanatçıları tanıtan etkinliklerin yapıldığı atölyeler,

Yetişkinlerle yağlıboya, suluboya, akrilik boya vb. malzemeler ile resim tekniklerinin öğretildiği atölye çalışmaları,

Lise ve üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerine hazırlanan öğrenciler için karakalem çizim teknikleri ve kompozisyon çalışmalarının yapıldığı atölye çalışmaları yapılmaktadır.

28.İÇDAŞ TROYA Satranç Turnuvası Tamamlandı

5 Eylül tarihinde başlayan 28.İçdaş Troya Satranç Turnuvası oynanan 9 turun ardından 10 Eylül Cumartesi günü ödül töreniyle tamamlandı. Turnuvada mücadele eden sporcularımızdan;
🥇En iyi 12 Yaş sporcularda Cemal Alperen Karapınar birinci,
🥉En iyi 10 Yaş sporcularda Güneş Rüzgar Pektaş üçüncü,
🥈En iyi 8 Yaş sporcularda Can Ateş Esen ikinci
🥉En iyi kadın sporcularda Beril Özdemir üçüncü olarak madalya ve para ödülü aldılar.
Turnuvada yer alan tüm sporcularımıza ve onları destekleyen velilerimize teşekkür eder, ödül alan sporcularımızı tebrik ederiz.

2022 Yaz Kursu Kayıtlarımız Devam Ediyor

Yaz dönemi satranç eğitimlerimiz bayram tatili sonrasında 18 Temmuzda başlayacak ve 8 hafta sürecek. Geçen yıl olduğu gibi kulüpte yüzyüze eğitimlerimizin yanında uzakta olan öğrencilerimiz için online eğitim gruplarımız da olacak.

Katılmak isteyenler üst menüde yer alan ÖNKAYIT formunu doldurduklarında yaz kursu öncesi kendilerine kulüpte randevu oluşturulacak ve bilgilendirme yapılacak.

Yüzyüze ve Online Eğitimlerimiz Devam Ediyor

8 Şubat tarihinde başladığımız ikinci dönem eğitimlerimiz yüzyüze ve online olarak devam ediyor. Grup derslerimiz 6 kişiyi geçmeyecek şekilde ve pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşiyor. Dersler dışında yaptığımız taktik çalışmaları ve pratik amaçlı turnuvalarımızı online olarak düzenliyoruz.

Yeni kayıt olan öğrencilerimiz ise önce bilgi seviyeleri belirlenerek yaş ve seviyelerine uygun gruplar oluşturularak eğitimlere başlıyorlar.

Continue reading “Yüzyüze ve Online Eğitimlerimiz Devam Ediyor”

Yeni Dönem Kayıtlarımız Başladı

ÖN KAYIT

14 Eylül’de başlayan satranç eğitimlerimizin ilk dönemi 22 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. Online olarak devam eden eğitimlerimiz, taktik çalışmalarımız ve oyun günü turnuvalarımızla öğrencilerimiz satranç bilgilerini geliştirmenin yanında eğlenceli ve kaliteli vakit geçirme imkanı da buluyorlar.

Oyun Günü Turnuvaları
Hazırlık Grubu Turnuvası
Gelişim Grubu Turnuvası

İki hafta aradan sonra 8 Şubat tarihinde yeni dönem eğitimlerimiz başlayacak. İkinci dönemde açacağımız yeni sınıflarımız için öğrenci kayıtlarımız da yeni yılla birlikte başladı. Yaklaşık bir ay devam edecek kayıtlarımız sonrasında yeni sınıflarımız belirlenerek 8 Şubat tarihinde satranç eğitimlerimiz başlayacak.

Eğitimler hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıda yer alan ÖNKAYIT formunu doldurduğunuzda eğitmenlerimiz size dönüş yapacaklardır.

Eğitimlerimiz Devam Ediyor

14 Eylül tarihinde başladığımız yeni dönem satranç eğitimlerimiz devam ediyor. Grup ve özel derslerde teorik bilgilerini geliştiren sporcularımız taktik çalışmalar ve oyun günü turnuvamızla pratiklerini de ilerletme imkanı buluyor. Başarının anahtarı süreklilik ve disiplin olduğundan haftanın dört günü yapılan bu çalışmalara sporcularımızın katılmasını çok önemsiyoruz.

Continue reading “Eğitimlerimiz Devam Ediyor”

Yaz Dönemi Eğitimlerimiz Sona Erdi

15 Haziran tarihinde başladığımız Yaz Dönemi Satranç Eğitimleri 31 Ağustos tarihinde sona erdi. Pandemi sebebiyle online gerçekleşen çalışmalar sporcularımız için oldukça verimli geçti.

Hafta içi beş gün yapılan çalışmaların üç gününde düzenli taktik çalışması gerçekleştirildi. Diğer iki günde teorik eğitimler yapıldı ve kulüp içi eğitim turnuvaları düzenlendi.

Yaz dönemi sonrasında yeni dönem çalışmalarımıza iki hafta aradan sonra 14 Eylülde başlayacağız.